Konto bankowe bez kuriera

Konto bankowe bez kuriera

Dowiedz się, jak założyć konto bankowe bez kuriera przez internet – bez wychodzenia z domu i podpisywania umowy – aktywne od zaraz.

Banki coraz chętniej korzystają z nowoczesnych zdobyczy technologicznych i udostępniają je swoim klientom – m.in. w procesie otwierania kont osobistych online.

Aktualnie, indywidualny ROR możemy założyć w pełni zdalnie za pomocą kilku metod, ekspresowo potwierdzających tożsamość klienta:

  • biometria – konto na selfie
  • biometria – wideo weryfikacja
  • przelew weryfikacyjny
  • podpis unikalnym kodem SMS

Każdy z powyższych sposobów umożliwia szybką aktywację konta online, jednak na razie stosunkowo niewiele banków oferuje choćby jeden z nich. Jakie to instytucje?

Konto bankowe bez kuriera online – lista banków:

Konto bankowe przez internet bez kuriera – biometria

Rozwój sektora fintech pozwolił bankom na udostępnienie usługi zakładania konta osobistego online za pomocą biometrii.

Klient wypełnia krótki e-formularz na stronie banku, a następnie wykonuje zdjęcia dowodu osobistego (z obu stron) oraz swojej twarzy – tzw. selfie (z przodu, prawy/lewy profil) i dołącza pliki do wniosku.

Algorytm analizuje dane i potwierdza tożsamość klienta. Takie rozwiązanie pozwala na ekspresową aktywację rachunku.

Jeszcze inną metodą, która korzysta z biometrii, jest wideo weryfikacja.

Otwieranie konta w tym przypadku polega na rozmowie video (wymagana kamerka internetowa) z pracownikiem banku.

W trakcie czatu, konsultant na podstawie dowodu osobistego potwierdza dane klienta, natomiast analizy biometrycznej twarzy dokonuje specjalny algorytm.

Powyższe sposoby pozwalają otworzyć  konto bankowe przez internet bez kuriera oraz szybką aktywację rachunku online.

Konto bankowe bez wychodzenia z domu

Konto bez dokumentów

Część osób poszukuje możliwości na to, aby założyć konto bankowe bez dokumentów (bez dowodu osobistego czy paszportu). Okazuje się, że taką usługę umożliwia przelew weryfikacyjny.

Metoda polega na potwierdzeniu tożsamości klienta za pomocą danych, które znajdą się na przelewie zleconym z konta w innym banku, na nowo otwierane konto.

Aby formalności mogły zostać dopełnione, dane klienta na takim przekazie muszą być identyczne z tymi, podanymi w e-wniosku o nowy rachunek.

Należy również zwrócić uwagę na to, z jakich banków dana instytucja akceptuje przelewy.

Konto bankowe od zaraz – podpis unikalnym SMS

Konto bankowe bez wychodzenia z domu i bez podpisywania umowy papierowej, możemy również założyć za pomocą specjalnego kodu SMS.

Taka forma podpisywania umowy z bankiem jest możliwa dzięki technologii używanej przez firmę Autenti, która specjalizuje się w elektronicznych podpisach.

Jak wygląda otwieranie rachunku osobistego tym sposobem w praktyce?

  1. Wypełniamy krótki formularz, w którym podajemy podstawowe dane.
  2. Dołączamy zdjęcia dowodu osobistego (z komputera, lub wykonujemy je “na żywo”)
  3. Podpisujemy z bankiem umowę o konto za pomocą unikalnego kodu SMS.

Tak szybka procedura pozwala na aktywację konta od zaraz – bez zbędnych formalności.

Konto online założone, a karta?

Jeżeli klient zamówi do rachunku także kartę debetową, bank wyśle ją na wskazany adres w ciągu 2-4 dni roboczych. Przesyłkę dostarczy bezpłatnie kurier.

Wcześniej będzie się kontaktował w celu ustalenia dogodnego terminu i godziny wizyty. Kurier będzie wymagał okazania dokumentu tożsamości, aby potwierdzić tożsamość klienta.

Dokładny poradnik wraz praktycznymi instrukcjami – jak otworzyć rachunek bez kuriera w poszczególnych bankach, można znaleźć również na stronie https://rankingkont.org/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera/